*  Görüş Elektronik Para İle Ödeme
0
Yorum
112
Okunma
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Konuyu Yazdır
Yönetici
*******
Uzakta
Administrator
1,140
(Mesajlar)
1,052
(Konular)
16-09-2015
(Kayıt Tarihi)
İcra Müdürü
(Meslek)
(68) Aksaray
(Görev Yeri)
ab93893
(Haberci)
17
(Rep Puanı)

Haberci: ab93893
#1
08-07-2021, Saat: 00:05
T.C.
ADALET BAKANLIĞI 
Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü
  Sayı : 72345466-2020-H-708.01-E.83/1490 28/01/2020Konu : Elektronik Para İle Ödeme İşlemleri 
 
DAĞITIM YERLERİNE
  
Genel Müdürlüğümüzce geliştirilen Elektronik Para ile ödeme sistemi 23/12/2019 tarihinde kullanıma açılmıştır. Elektronik Para ile ödeme sistemi; Barokart ve Paramkart sahibi avukat ve vatandaşların yapacağı harç/masraf ödemelerinin, cep telefonuna gelen onay kodu vasıtası ile gerçekleştirildiği sistemdir. Sistemin kullanıma açılması ile birlikte, Barokart ve Paramkart sahibi avukat ve vatandaşlar, Bölge Adliye Mahkemesi Daireleri, Hukuk Mahkemeleri, Ceza Mahkemeleri ve İcra Dairelerine yapılacak ödemeleri, nakit para taşımaya gerek kalmaksızın gerçekleştirebilmektedir. 
Bölge Adliye Mahkemeleri Hukuk ve Ceza Daireleri, İlk Derece Mahkemeleri ve İcra Dairelerinde, harç/masraf hesaplamasının yapılması sonrasında, ekranda yer alan "Elektronik Para ile Ödeme" tuşuna tıklanarak Elektronik Para ile ödenebilmektedir. Mahkemeler için, bu sayede hesaplanan harç ve masrafların ödemesi, vezneye gidilmeksizin mahkeme kalemlerinde yapılabilmektedir. Tahsil edilen miktar doğrudan veznenin banka hesabına aktarılmakta ve vezne raporlarına yansıtılmaktadır. Vezne birimlerinde Elektronik Para ile Ödeme işlemi ise, "Harç/Masraf Tahsilatı" ekranına eklenen "Elektronik Para ile Ödeme" tuşuna tıklanarak gerçekleştirilebilmektedir. 
Elektronik Para ile ödeme işlemlerinin, adli birimlerce bilinmediği, "Barokart" ile ödeme yapmak isteyen Avukatlar ve "Paramkart" ile ödeme yapmak isteyen vatandaşlardan Elektronik Para ile ödeme kabul edilmediği yönünde Genel Müdürlüğümüze şikayetler gelmektedir. 
Bilgi edinilmesini ve uygulamaya konulan bu alternatif ödeme sisteminin;  tüm Bölge Adliye Mahkemesi Hukuk ve Ceza Daireleri ile Veznelerine, ilk derece merkez ve mülhakatınızda bulunan Hukuk Mahkemeleri, Ceza Mahkemeleri, Satış Memurlukları, Mahkemeler Vezneleri ve İcra Dairelerine duyurulması hususunda gereğini rica ederim. 
Yorma kendini, Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler seninle gelsin. Charles Bukowski
Konuyu YazdırBenzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
 Elektronik Para İle Ödeme İşlemleri DuraN 0 472 30-01-2020, Saat: 13:22
Son Mesaj: DuraN
Anahtar Kelimeler

Elektronik Para İle Ödeme, Elektronik Para İle Ödeme icra, Elektronik Para İle Ödeme hukuk, Elektronik Para İle Ödeme haciz, Elektronik Para İle Ödeme satış, Elektronik Para İle Ödeme Kıymet takdiri, Elektronik Para İle Ödeme Hakkında, Elektronik Para İle Ödeme nedir, Elektronik Para İle Ödeme myicra, Elektronik Para İle Ödeme icra takibi, Elektronik Para İle Ödeme araç haczi


Foruma Git: