*  Avukatlık Ücret Sözleşmesi
0
Yorum
379
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Konuyu Yazdır
Çalışkan Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Yeni Üye
20
(Mesajlar)
18
(Konular)
21-12-2022
(Kayıt Tarihi)
Avukat
(Meslek)
(68) Aksaray
(Görev Yeri)
(Haberci)
0
(Rep Puanı)

Baro Siciliniz: 411
#1
26-04-2023, Saat: 22:07 (Son Düzenleme: 25-12-2023, Saat: 17:37, Düzenleyen: FatihEmre.)
BARO
AVUKATLIK HİZMET SÖZLEŞMESİ

İŞ SAHİBİ:
ADRESİ:
AVUKAT:
ÜCRET:
İŞİN KONUSU:
Yukarıda adı yazılan avukat ile iş sahibi arasında belirten konuda ve anılan ücretlerle Avukatlık Kanunu uyarınca aşağıdaki şartlarla bir sözleşme hazırlanmış
1-Avukata yapacağı iş karşılığı ödenecek ücret, iş başında ödenecek ve iş sahibi her ödediği ücret miktarı için Avukattan belge alacaktır, aksi takdirde Avukatlık ücretini ödememiş sayılacaktır. Avukatın davaya girmesi ile yukarıda kararlaştırılan ücreti, iş sahibi kayıtsız şartsız olarak ödemeyi kabul ve taahhüt etmiş sayılacaktır.
2-Sözleşme süresi, yapılan işin bitimi veya aşağıda değinilen sözleşmeyi sona erdiren şartların birinin gerçekleşmesi ile son bulacaktır. 
3-Bu ücret yalnız anlaşılan...........................................iş/işleri içindir. Bu işle ilgili olsa da bundan doğacak herhangi bir işi kapsamına almayacaktır. Karşılık dava açılması ve başkaca bir işle ilgili uyuşmazlıklar ve kovuşturma işleri çıkması halinde avukata ayrıca ücret ödenmesi gerekecektir. Yargıtay'da Danıştay'da başkaca uyuşmazlıkları çözen mercilerde yapılacak duruşmalarda da Avukatlık Ücret Tarifesine göre ayrıca ücret ödenecektir. 
4-Avukat işi yasalar ve meslek kuralları uyarınca sonuna kadar kovuşturacaktır. Bu görevi kendisi yapacağı gibi gözetimi altındaki başka avukatlarla işbirliği yaparak onları da kovuşturma ve savunmasına alabilecektir. Yetki belgesi ile başka avukatı görevlendirebilecektir. Ancak bu durumda iş sahibinden ayrıca ek ücret istenmeyecektir. 
5-İşin bütün giderleri iş sahibi tarafından karşılanacaktır. İşverenin yapılacak işlerle ilgili olarak gerektiğinde iş sahibi avukata yolculuk ve geçici kalma giderleri ödeyecektir. Dava veya icra takipleri sonunda karşı tarafın lehine hükmedilecek avukatlık ücreti iş sahibi tarafından ödenecektir, ancak dava ve icra takipleri sonunda karşı taraf lehine hükmedilen avukatlık ücreti ise avukata ait olacaktır ve iş sahibi hiçbir talepte bulunmayacaktır. 
6-İş sahibi sözleşme ile yüklendiği vecibelerden birini yerine getirmezse avukat kalan ücretin tamamını isteme hakkına sahip olacaktır. Avukatın azledilmesi ve yazılı muvafakati olmadan başka bir avukatın işle ilgilenmesi halinde avukat ücretin tamamına hak kazanır.
7-İş sahibi yukarıda gösterilen adresi konut kabul etmiştir. Avukatın kendisine yapacağı  her türlü bildirim bu adreste yapılacaktır. Adres değişikliğinin avukata bildirilmesi zorunlu olup adres değişikliği ve iş sahibine ulaşmayan bildirimler nedeniyle avukata sorumluluk yüklenemez. 
8-Sözleşme iş sahibi tarafından tek taraflı feshi edilirse avukat ücretin tamamını isteme hakkını kazanır.
9-Bu sözleşmede yer almayan konularda Avukatlık Kanununun Avukatlık ücretine ilişkin hükümleri tamamlayıcı olarak uygulanacaktır. 
10-Bu sözleşmeden doğan anlaşmazlıklarda .............. mahkeme ve icraları ............... Hakem Heyeti yetkilidir. Sözleşmenin ifa yeri ...... ilidir. 
İŞ SAHİBİ
AVUKAT 
İMZA
    
Konuyu Yazdır


Anahtar Kelimeler

Avukatlık Ücret Sözleşmesi, Avukatlık Ücret Sözleşmesi icra, Avukatlık Ücret Sözleşmesi hukuk, Avukatlık Ücret Sözleşmesi haciz, Avukatlık Ücret Sözleşmesi satış, Avukatlık Ücret Sözleşmesi Kıymet takdiri, Avukatlık Ücret Sözleşmesi Hakkında, Avukatlık Ücret Sözleşmesi nedir, Avukatlık Ücret Sözleşmesi myicra, Avukatlık Ücret Sözleşmesi icra takibi, Avukatlık Ücret Sözleşmesi araç haczi


Hızlı Menü: